Náchod se pere o 1. ligu v barážové sérii s pražským Startem

Kategorie: SPORT | Vloženo: 23.04.2024

V sobotu se povedl Náchodským velký obrat, v neděli padli na půdě Startu v prodloužení. Po prvních dvou duelech je barážová série vyrovnaná a přesouvá se do Náchoda.

1. ZÁPAS: Rytíři získali první bod po fantastickém obratu

Náchodští přišli na pátečním předzápasovém tréninku o Daniela Kříže, který z viny zranění nemohl s týmem do Prahy odcestovat. Začátek utkání byl opatrný a vyrovnaný, Pražané však zužitkovali své zkušenosti a efektivně trestali náchodské chyby. A tak když ve 27. minutě svítilo na tabuli skóre 4:1 pro žluto-černé a k tomu měl mladík Škorpa možnost navýšit z trestného střílení, asi by v tu chvíli vsadil na Náchodské málokdo. Škorpa však proti Skalickému selhal a tento moment jako by nastartoval Rytíře k velkému obratu. Ti přidali na intenzitě, konečně začali vyhrávat osobní souboje a tato změna se rychle projevila na skóre. V rozmezí 29. a 32. minuty nasázeli Náchodští tři góly a před závěrečnou třetinou se šlo do kabin za nerozhodného stavu 4:4.

Hráči Startu si vzali ještě jednou vedení zpět, poté však Náchodští rozjeli gólostroj. Poprvé v utkání dostal Rytíře do vedení náhradník Jakub Tlučhoř, který se odvděčil trenérům za důvěru hned po šesti sekundách na hřišti. Náchodští nasázeli v závěrečné periodě Startu šest branek a domácí se pouze v závěru při přesilové hře dočkali snížení na konečných 6:10.

2. ZÁPAS: Náchodské naděje na druhý bod zmrazil čtyřgólový Jambor

Druhé utkání bylo vyrovnanou bitvou se vším všudy. Svědčí o tom i fakt, že během zápasu ani jeden z celků nedokázal tomu druhému odskočit na větší než jednobrankový rozdíl. Na straně domácích se střelecky činil Matěj Jambor, který během základní hrací doby zkompletoval hattrick. Naopak na straně Rytířů se do statistik zapsalo hned sedm hráčů - po jednom bodě do kanadského bodování. Domácí hrozili zejména z pravé náchodské strany a Vlastimilu Skalickému několikrát pomohla branková konstrukce. I tak utkání dospělo do prodloužení. Náchodské naděje jít v sérii do trháku utnul v osmé minutě prodloužení svojí čtvrtou brankou v zápase Matěj Jambor, který se tak postaral o srovnání série na 1:1.

3. ZÁPAS: SH TJ Náchod, Sobota 27. dubna 20:00

4. ZÁPAS: SH TJ Náchod, Neděle 28. dubna 17:00