Evropský pohár v paralukostřelbě je u konce

Kategorie: SPORT | Vloženo: 14.09.2023

O víkendu 9.-10.9.2023 se na Husově náměstí konalo Finále Evropského poháru (EP) v paralukostřelbě. Zadavatelem Finále EP je Evropská lukostřelecká federace (World Archery Europe), která pověřila pořadatelstvím Český lukostřelecký svaz a SK Nové Město nad Metují. Soutěže proběhly ve třech individuálních kategoriích mužů a žen a ve třech kategoriích dvoučlenných smíšených družstev. Pozvání dostali vždy pouze čtyři nejlepší paralukostřelci/ lukostřelkyně ze žebříčku EP 2023. Ceny předávali mj. Dominique Ohlmannn - technický delegát turnaje, Zdeněk Horáček - předseda Českého lukostřeleckého svazu a Aleš Kisý, mistr světa v paraatletice (2018) a bronzový z LPH v Tokiu 2021 ve vrhu koulí.

Představitelé lukostřeleckého sportu pánové Ohlmann a Horáček velmi ocenili možnost uspořádat soutěž na našem historickém náměstí. Obecně řada sportů se snaží „přijít“ blíže k veřejnosti, což si takovéto významné události zaslouží. Také podpora para sportovců je každým rokem významnější, jak bude zřejmé i z olympijských her v Paříži v příštím roce. Víkendové finále bylo streamováno z Novém Města nad Metují na internetu, takže díky této soutěži byla krásná průčelí našeho náměstí vidět po celém světě.

Výbornou práci neodvedli je sportovci, ale také pořadatelé – především SK NMnM, ale také naše technické služby a mnoho dalších dobrovolníků. Za to všem patří poděkování. Již v neděli večer byla odklizena většina ochranných zábran, která zajišťovala bezpečnost soutěžících, diváku a návštěvníků náměstí. Takže na náměstí, které bylo po celou dobu průjezdné, bylo již zase možné parkovat. V pondělí dopoledne zbývají odklidit již jen konstrukce, na nichž jako ochrana byla podloubí „u vlaštovek“, která byla téměř k nerozeznání do reálných objektů.