Derby krajského přeboru nakonec ovládl Náchod

Kategorie: SPORT | Vloženo: 23.08.2023

Sobota 19.8. FK Náchod proti SK Česká skalice

První důležitý moment přišel už v 11. minutě, kdy domácí Locker musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zblízka si prohlédl červenou kartu. Z trestného kopu mířil hostující Chmelík pouze do zdi a z následného brejku selhal proti ex-trutnovskému brankáři Šťastnému Rojšl. Hra v oslabení však v dalších minutách domácí nijak viditelně neovlivnila, snažili se držet míč a najít skulinku v českoskalické defenzivě, které velela velezkušená dvojice Rompotl – Chmelík. Hosté se pak v útočné fázi opírali o ex-náchodské duo Hanel – Pípek, přes něž šla většina ofenzivních pokusů mužstva od Rozkoše. Ve 27. minutě to byl právě pokus Hanela, který testoval pozornost domácího brankáře Baláže. O chvíli později to byla znovu už zmiňovaná českoskalická útočná tykadla, která zazlobila, když Hanelova zblokovaná střela znamenala pouze rohový kop. Na druhé straně se vynikajícím zákrokem proti Rojšlovi znovu blýskl výborně chytající Šťastný.

Hned po změně stran se dalším skvělým zákrokem zaskvěl hostující brankář, který kryl hlavičku Kudláčka z bezprostřední blízkosti. V 53. minutě to technicky na zadní tyč zkoušel domácí Simon, Šťastný jeho střelu vyrazil konečky prstů, následný centr z pravé strany a teč spoluhráče Chmelíka už ale byly nad síly i brankářský um Šťastného – 1:0. Z vedení se však Náchodští radovali jen pět minut, když trochu podcenili rychlý protiútok hostů, na jehož konci bylo Pípkovo gólové zakončení – 1:1. Čtvrt hodiny před koncem orazítkoval tyč skalické branky Punar. Rozhodnutí přišlo ve čtvrté minutě nastavení. Po rohovém kopu zboural bývalý hráč Náchoda Sedláček domácího kapitána Bricha a sudí ukázal na penaltový puntík. K penaltě se postavil Havlena a proměnil – 2:1.

Hodnocení trenéra domácích, Michala Malého:

Docela už se těším na nějaký nudný zápas, který vyhrajeme s pohodlným náskokem a třeba i s 11 hráči na hřišti. Smolné, ale spravedlivé vyloučení Pepy Lockera ovlivnilo dlouhých 80 minut utkání. Skalice vstoupila aktivně a dobrém tempu, naštěstí ale volili špatná řešení v poslední třetině hřiště. My jsme postupně i v 10 lidech přebrali iniciativu a Skalici jsme zatlačili. Snažili se nám hrozit z brejků, ale až na jednu výjimku z toho byla zakončení z vně velkého vápna. S přibývajícím časem se zvětšovala naše fyzická převaha. Náš tlak se nám podařilo proměnit ve vítězství v závěru, za což klukům děkuji.